Yossi Kohen

Bu yazımızda Yossi Kohen isminin nereden geldiği ve nasıl uydurulduğunu size anlatacağız.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki Mustafa Kemal Atatürk’ün gerçek isminin Yossi Kohen olduğu tamamen uydurmaca ve safsatadır. Günümüz Türkiye’sinde an itibariyle keskin iki kutup bulunmaktadır. Osmanlıcılar ve Atatürkçüler. Bu uydurma iki taraf tarafından da yapılmış olabileceği gibi büyük ihtimalle Atatürkçüler tarafından Osmanlıcılar’ın uydurmalarına spesifik bir gönderme amaçlı büyük bir ironi maksadıyla hazırlanmıştır. Ardından bu yazıyı ciddiye alan Mustafa Kemal Atatürk’ü sevmeyen Anti-Atatürkçü kişiler tarafından ciddiye alınmış ve Yossi Kohen adında birinin gerçekten yaşadığına iyiden iyiye inanılmıştır. Yaptığımız ufak bir araştırma sonucunda bu uydurmayı yapmış olan kişiye ulaşamasak da birkaç dedektif arkadaşımız bu yazının ne denli düzmece olduğunu ortaya çıktı.

Hepimizin her gün kullandığı ve dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google’da ufak bir arama ile bu yazının düzmece olduğunu basit bir şekilde kanıtlayabilmekteyiz. Bu yazıyı uyduran kişi ya da kişiler Google’da “yahudi isimleri” ve “yahudi soyadları” diye arama yaparak çıkan ilk sonuçtaki isimleri kullanarak bu hikayeyi uydurmuşlardır. Elbette zekaları yaratıcılık konusunda yetersiz olunca karşılarına ilk çıkan sonuçları kullanmakta sakınca görmemişler ve bu uydurmaca hikayeye girişmişlerdir.

Google'da "yahudi isimleri" yazınca ilk çıkan sonuçtan alınan yossi ismini görebilirsiniz.

Google’da “yahudi isimleri” yazınca ilk çıkan sonuçtan alınan yossi ismini görebilirsiniz.

Bu da "kohen" kelimesinin alındığı Google arama sonucu.

Bu da “kohen” kelimesinin alındığı Google arama sonucu.

Sonuç olarak Yossi Kohen isminin uydurulma hikayesinin yaklaşık 5 saniyelik bir arama ile olduğu sonucuna ulaşıyoruz. Bu da internette yazılan her hikayeye hemen koşulsuz şartsız inanmamak gerektiğini bize kusursuz bir şekilde göstermiş oluyor.

Yorumlar

 1. Celal Karagunlis der ki:

  Son derece yerinde bir tespit olmuş tebrik ediyorum, teşekkürler.

 2. Hayko Kamyoncuyan der ki:

  Bence de Yossi Kohen diye biri olsaydı ben kesin tanırdım. Haydi ben tanımadım babam da mı tanımıyor? Babam ünlü İstanbullu Agop Kamyoncuyan.

 3. Arnavut Cevdet der ki:

  Merhaba, Yossi KOHEN benim askerlik arkadaşım. Ben askerliğimi Surinam’da yaptım ve Yossi Kohen Atatürk’e benzemiyor. Kendisi tam bir yahudi.

 4. Şeref Tatlı der ki:

  Kesinlikle bunlar Kemalist Atatürkçülerin uydurmasıdır. Bizim gibi nur yüzlüler böyle şeyler uydurmaz biz daha yaratıcıyız.

 5. hebele hubele der ki:

  yoshi kohen Ugandalı dır, kendisi Zuzaylıların atasıdır :)

 6. Mehmet Keskin der ki:

  Yossi Kohen dincilerin uydurmasıdır. Tam bir uydurma hem de. Bilgi için teşekkürler.

 7. ba beyli der ki:

  arkadaşlar böyle bırı var.dikkatli araştırın

 8. belgelerle tarih der ki:

  Arkadasim en unlu o isim yazcak tabiki çünkü googleda en çok o isimler qrandigi için. İyi arastirin bu adam Yossi kohendir.

 9. Kemalist der ki:

  Hep derdim su anti kemalizmcilerde beyin yok diye, iste bu olayla ne kadar hakli oldugum ortaya cikti ^_^ israilli bi it nedehlen vatani icin kendini tehlikeye atsin, akil var mantik var(kullanabilene).
  Not: bu olay gercek diyenlere kicimla guluyorum ^_^

 10. ömer der ki:

  ahhhaaaaa arama motorunda çıkıyo diye ismi kabul etmiyorlar aklınızı seveyim sizin

 11. Ulan bu gerçek ya da değil iyi de adama sormazlar mı bu iddaa zamanında google mi vardı internet mi vardı

Fikrini söyle

*